//-->

Zdivočelá země 23.díl online ke shlédnutí

Zdivočelá země je nejenom hodně kvalitní a zábavný seriál. Ale protože mapuje poválečné a komunistické dějiny Československa, tak samozřejmě i hodně poučný. V hlavní roli Antonína Maděry se velmi dobře předvedl Martin Dejdar. Online ke shlédnutí

Aktuálně odvysílaný díl je už 23 v pořadí a mapuje situaci po roce 1968. A co se v něm vlastně bude dít? Tak především ve Svatém Štěpáne studují Smetanovu operu Braniboři v Čechách. Jde to sice pomalu a občas to drhne ale díky velkému nadšení všech zúčastněných se dílo přeci jenom daří.

To trestanec Ševčík kuje jiné pikle. Ukradl totiž na náměstí náklaďák s úmyslem přejet na lesní cestě Kandovu Mirku. Chce se tak Kandovi pomstít a připravit ho o blízkého člověka. Naštěstí se mu tento krutý plán nepodaří uskutečnit. Po sléze se od Hejla dozví, že v jeho zatčení nemá prsty Kanda, ale Putna. Proto vymyslí další krutý plán a začíná Putnu promyšleně psychicky týrat.

Maděra a Jerry vyjednají v Karlových Varech na státním závodišti přípravu svých dvou koní, na jaře s nimi chtějí závodit. Původně to sice vypadalo, že se závodit nebude, ale život se překvapivě nezastavil ani po sovětské invazi.

Na statek přijíždí milá a nečekaná návštěva, jejíž přítomnost poněkud zmírní ostatní nepříznivé zprávy a okolnosti, které se v okupaci jen množí. Je to dnes již britský občan Beno, který pobýval s Tondou v lágru. Další díl Zdivočelé země tedy opět vypadá hodně zajímavě a lákavě ke shlédnutí.