//-->

Zdivočelá země 13 díl online ke shlédnutí

Přehrát závěrečný díl seriálu Zdivočelá země. Přímo zde si můžete zdarma online shlédnout poslední 13 epizodu čtvrté řady oblíbeného historického seriálu Zdivočelá země. Po víc jak patnácti letech se definitivně uzavírá jeden z nejvelkolepějších českých historických seriálů. Celkově bylo natočeno 45 dílů. Nyní se podíváme na epilog, který velmi symbolicky uzavírá osudy nejenom Antoníma Maděry […]

Na začátku dílu se podíváme ještě před revoluci. Poklad ze statku už vypadal, že je ztracený, stejně jako Kanda. Maděra ale nenechá svého přítele na holičkách a jede mu na pomoct. Nejdříve se ale zmocní pokladu a vyhraje rvačku se Zikmundem. Na Kandu nakonec tak nemají stejně žádné důkazy a je propuštěn. Přesto že Maděra i Kanda vlastně vyhráli, tak je jim jasné, že dnes to bylo opravdu jenom o onem pověstný fous.

Poklad ze sklepa tak nakonec opět zazdí do zdi, kde byl, aby od něj byl snad nadobro pokoj. Pro Maděru tati životní zkušenost byla velmi důležitá, protože mu ukázala, že ještě nepatří do starého železa. Přestal být pasivní a dokázal si, že je pořád plný síly a chytré lstivosti jako za mlada.

Žabák volil znervózňující taktiku a předvolával Maděrovy syny k výslechu. Maděra ale ví jak v tom chodit a tak si vymůže, že bude u všeho. Za Edovy přítomnosti pak žabáka doslova poníží a ten se staženým ocasem stahuje ze scény.

Závěr seriálu nás pak v epilogu přenese o patnáct let dopředu. Komunismus padl, je tu demokracie a Maděra může svobodně slavit své pětasedmdesátiny. Díky iniciativě jeho přátel a letců z RAF přislíbil účast na oslavě, jak jsme viděli v prvním díle, i prezident Havel. Ale než se tak stane, tak může být ještě všechno jinak. Celý příběh nejen jedné rodiny, ale i našich dějin se tak konečně pomyslně uzavírá.