//-->

Pobřežní hlídka epizody online ke shlédnutí

Pobřežní hlídka není jenom obyčejný seriál, ale dnes už doslova kulturní fenomén. Krásní, mladí a navíc do zlatova opálení plavčíci a plavčice pobíhají po plážích slunné Kalifornie a zachraňují životy, kdekoliv je to jen potřeba.

Na pobřežní hlídce je zajímavé nejenom atraktivní prostředí kolem pláží a to, že ukazuje různé záchranářské akce, které bychom jinak viděli jen těžko, ale především v tom, že se věnuje životu plavčíků i po jejich mimo pracovní době. Máme tak šanci poznat, jak se vyrovnávají se svý nročným povoláním, které je pro mnohé z nich spíše opravdovým posláním.

Náročná práce záchranáře je přitom různorodá a zahrnuje boj nejenom o život plavců, ale i souboje s různými mořskými potvory, nepřízní počasí, a často i se zločinci využívající moře k úplně jiným věcem, než si jen užívání vody a slunění.

Seriál proslavil celou řadu herců v čele s David Hasselhoff jako Mithcem Buchenenem nebo Pamelou Anderson jako vnadnou C.J. Jinak Pobřežní hlídka má 11 epizod, z toho dvě poslední se natáčely na Hawaii. Seriál běžel v letech 1989 až 2001.