//-->

Film Želary (2003) online ke shlédnutí

Dramatický film Želary už je pro vás připraven online ke shlédnutí. Přímo zde na této webové stránce jsme připravili opravdu povedené české drama Želary z roku 2003. Příběh zasazený to temného období protektorátu je plný napjatí, ale nakonec i lásky, která překoná mnohé ústrky. Život je přeci vždycky víc, než smrt.

Přímo zde na této webové stránce jsme pro vás přichystali k přehrání snímek Želary. Jedná se o snímek režiséra Ondřeje Trojana z roku 2003. Film vznikl na základě knižní předlohy Květy Legátové, kterou do filmového scénáře zpracoval Petr Jarchovský. V hlavní ženské postavě pak zazářila především herečka Aňa Geislerová. Ještě předtím, než se ale rozhodnete, zda si film pustíte či ne, tak se pojďme podívat podrobněji na jeho příběh.

Hlavní hrdinkou je mladá dívka jménem Eliška. Ta touží po tom stát se lékařkou a dokonce má i k této kariéře slibně nakročeno. Bohužel přišla temná doba Protektorátu, která zahalila dusným mračnem celou zem. Eliška tak nemůže dostudovat. Nastoupí tedy jako sestra do městské nemocnice. Jinak jí ale život ubíhá celkem pomalým a příjemným tempem. Užívá si v milostném vztahu s místním chirurgem Richardem a z ostatního si nic moc nedělá.

Český film Želary online ke shlédnutí.

Jednoho dne mají těžký případ. Zraněným je vesničan z hor, který krvácí. Aby přežil potřebuje transfůzi, kterou mu dá právě Eliška. Netuší, že tím zachraňuje život nejenom horalovi Jožovi, ale vlastně i sobě. Eliška s Richardem netuší, že jejich společný přítel doktor Chládek je zapojený do odbojové skupiny. Když je odhalen, tak je logické, že v nebezpečí jsou i oni.

Jenže kam se skovat? Nakonec přijde spásný nápad, aby se Eliška ukryla u Jozy. Hluboko v horách v odlehlém stavení bude přeci v bezpečí. Stačí jí jenom vystavit falešné doklady a může se přestěhovat. Pro Elišku je život v dřevěnici na vesnici opravdovým šokem. Život je zde drsný a jakoby se zastavil někdy před sto lety. Zprvu jí Joza připadá téměř jako bezcitný barbar a hromotluk. Brzy ale i ona začne podléhat jeho prostému kouzlu a čistému srdci. Stejně tak zbytek horské vesnice jménem Želary je pro ní velmi tajemnou neznámou. Teď však není čas řešit malichernosti, protože pokud má přežít, tak se to tady musí stát jejím novým domovem.

Dramatický příběh z doby protektorátu.

Podaří se Elišce v ilegalitě přežít dlouhou a krutou válku? A jak dopadne její milostný vztah s Jozou až všechno skončí? A co všichni její přátelé z nich se mnozí také zapojili do odboje. Film Želary jistě přinese spoustu velmi zajímavých otázek, na které není vůbec jednoduché najít odpovědi. Každopádně na nás čeká opravdu velmi zajímavá podívaná. Film Želary vám tak můžeme jedině doporučit online ke shlédnutí. Navíc o to více, že si ho můžete pustit hezky pohodlně a zdarma přímo zde na této naší webové stránce. Využijte této jedinečné šance hned teď! Za náš team vám přejeme příjemnou zábavu!