//-->

Zdivočelá země 26.díl online ke shlédnutí

Zdivočelá země je kvalitní český seriál, který mapuje poválečné a komunisitcké dějiny Českolovesnak. Seriál vznikl na motivy stejnojmenných knih spisovatele Jiřího Stránského, který se ostatně podílel i na tvorbě scénáře.

Případ s kriminálníkem Ševčíkem se konečně blíží ke svému konci. Putna se přestěhuje na pilu, kde se stane nočním hlídačem. Ševčík ale chce celou pilu podpálit a tak se pomstít. Naštěstí je tu Martin Kanda, který přijde Putnovi na pomoc, a tak to celé nakonec odskáče a zaplatí svým životem právě jen Ševčík.

U Maděrů vrcholí rodinné problémy. V Karlových Varech, kde cvičí své koně totiž Tonda potká svojí dávnou lásku. Baranka Hana by ráda cvičila jeho koně, ale to musí bohužel Tonda odmítnout. Ilonka mu navíc stále vyčítá, že se věnuje více koním než vlastní rodině.

Lehké to nemá ani právník Kérly, na kterého tvrdě dopadne jeho nerozvážný krok, když se na podzim rozhodl žaloval za okupaci Varšavskou smlouvu u mezinárodního soudu v Haagu. Todle si přeci soudruzi nahoře nemohou nechat líbit a tak asi ani z této žaloby nic nebude.

Právě v tomto dvacátémšestém díle propuká naplno normalizace a ukazuje, že její perzekuce může nelítostně smést každého. A to z podobnou razancí jako těsně po vítězném únoru. Perzekuce je to sice často skrytá a sofistikovanější, ale přesto o to hroznější a krutější.