//-->

Zápas Česko x Řecko online ke shlédnutí EURO 2012

Mistrovství Evropy ve fotbale 2012 v Polsku a Ukrajině se pro nás dočkalo už druhého dějství, kterým se stane zápas proti silnému teamu Řecko. Tento zápas se odehraje 12. června od 17:15 na stadionu v Polské Vratislavy.

V prvním zápase se náš team moc neukázal. S Rusy jsme prohráli 4:1 a výkon našich fotbalistů opravdu moc důstojný nebyl a to přesto, že bylo hlediště plné fanoušků. Jednotlivý hráči jsou určitě dobří, ale jako team moc hrát nedokázali. Naproti tomu náš dnešní soupeř Řecko, čest určitě neztratil. V úvodním zápase se jeho team popral s domácími Poláky. A výsledná remíza 1:1 určitě není špatný výsledek. Branky střelili za Polsko Lewandowski a za Řecko Salpigidis.

Situace pro náš team je navíc o to horší, že prohra v dnešním zápase by pro naše fotbalisty znamenala jistou jízdenku domů. Poslední zápas proti Polsku by se tak rázem stal spíše hrou o čest, než o nějaký výsledek. Trenér Michal Bílek se k zápasu vyjádřil jednoznačně svým prohlášením: „Pořád věřím, že máme tým na to, abychom špatný začátek napravili.“

Ačkoliv jsou Řekové papírově průměrný team, tak s nimi naše reprezentace nemá moc pěkné výsledky. Krátká historická bilance v duelech s Řeckem se dokonce dá označit za katastrofální. Naši reprezentanti v samostatné republice nedokázali ani v jednom ze tří vzájemných zápasů Řecko porazit. A co je ještě horší tak dokonce ani dát Řecku jediný gól. Doslova noční můrou je pak vzpomínka na zápas ze semifinále EURA 2004 před osmi lety. Tehdy Řekové vyřadili tým trenéra Brücknera „stříbrným“ gólem obránce Dellase v prodloužení. A nakonec i celý turnaj vyhráli.

My ale věříme, že se tento scénář už konečně nebude opakovat a dojde k prolomení Řecké kletby.