//-->

Tajemství rodu Květy Fialové online ke shlédnutí

Přehrát online nový díl dokumentárního seriálu Tajemství rodu Květy Fialové. Přímo zde si můžete pustit nejnovější díl nového seriálu České televize. Tentokrát budeme pátrat po kořenech fenomenální české herečky Květy Fialové. Tento díl byl odvysílán 30. ledna 2013 v úterý od 21:00. Rozhodně neváhejte, protože tato epizoda přinese spoustu nečekaných a zajímavých odhalení.

Online ke shlédnutí nový díl dokumentárně zábavného pořadu Tajemství rodu, tentokrát o České filmové a divadelní herečce Květě Fialové, která strávila na jeviště a před televizními kamerami takřka celý život. I přesto o ní možná až tak toho nevíte. Málokdo ví, že se fenomenální herečka narodila roku 1929 ve Veľkých Dravcích na Slovensku. Maminka byla výtvarnice a sochařka a otec český legionář Vlastimil Fiala. Rodina žila na Slovensku do roku 1938, kdy byla nacionalisty vyhnána do Čech. Přestěhovala se do menší obce Žďáru u Police nad Metují a později do vesnice Borohrádku.

Po válce vystudovala mladá Květa brněnskou JAMU. Působila v několika oblastních divadlech, v Českém Těšíně, Opavě, Českých Budějovicích, v Kolíně i v Martině na Slovensku. Od roku 1958 byla v angažmá v pražském Divadle ABC. To v té době řídil Jan Werich a byl to tedy takový počátek její velké kariéry. Po sloučení Divadla ABC s Městskými divadly pražskými zde působila od roku 1963 až do roku 1990. V mnoha dalších divadlech samozřejmě hostovala a její role patří opravdu mezi ty nezapomenutelné.

Ve filmech přitom hrála už ve 40. letech. Asi nejslavnější její rolí je postava barové zpěvačky Tornado Lou v parodii Limonádový Joe aneb Koňská opera. Samozřejmě si ale střihla role v dalších fenomenálních českých filmech jako Tři oříšky pro Popelku, Účastníci zájezdu nebo S tebou mě baví svět.

Květa Fialová nabídku na roli v seriálu nadšeně přijala, protože je to pro ní zároveň příležitost vrátit se na rodné Slovensko a zavzpomínat na své mládí a příbuzné. A kdo ví, možná se o sobě dozvědět víc, než doposud věděla i ona sama. I vy byste si proto neměli nechat ujít nový díl Tajemství rodu Květy Fialové a shlédnout ho s námi pohodlně a zdarma online.