//-->

Synové a dcery Jakuba Skláře 1.díl online ke shlédnutí

Přehrajte si pohodlně a zdarma po internetu 1. díl dnes už legendárního seriálu Synové a dcery Jakuba Skláře. Tato epizoda má název Vandrovník – 1899. Na samém konci 19. století se o místo na albrechtické huti hlásí mladičký Jakub Cirkl. Netrvá to však dlouho a Jakub Cirkl se usadí. Jeho sklářská zručnost se osvědčí a […]

Přímo zde pro vás máme ke shlédnutí seriál Synové a dcery a Jakuba Skláře 1. díl. Tento český seriál se natáčel už v roce 1985. Díky svým kvalitám se ale dočkal celé řady repríz. Ta poslední se odehrála například v úterý 25. června 2013. Jedná se o opravdu skvělý historický seriál, jehož příběh vás určitě zaujme a uchvátí.

A o čemže vlastně je příběh seriálu Synové a dcery Jakuba Skláře? Jsme na samém konci 19. století, konkrétně v roce 1899. Z Kašperských hor přichází mladý Jakub Cirkl a chce pracovat v albrechtické huti. Je svobodný a plný elánu do práce. Svůj příchod hlásí u glosmistra Krahulíka, který mu přidělí práci. Jakub Cirkl najde střechu nad hlavou na půdě v huťském společném domě. Stravovat se bude u Terezky Herálcové, která ho zaujme nejenom skvělým kulinářským uměním.

Huťmistr hned pozná, že Jakub Cirkl je velmi nadaný a talentovaný sklář. Jeho zručnost jde na první pohled poznat, je schopen vyfouknout sklo, aby šlo dobře na odbyt. Takového dobrého a šikovného pracanta sklárny potřebují jako sůl.

Jakub má však tvrdou a paličatou povahu. Své triky při práci nechce nikomu sdělit. Velký spor je na spadnutí. První hádku zažívá Jakub s rodinou huťmistra, nicméně vše nakonec dobře dopadne, soused Florián mu pomůže situaci zdárně vyřešit.

V prosinci začínají velké svátky, které bude poprvé Jakub trávit ve velké huťské rodině. Nesmí pochopitelně u toho chybět Terezka, která se do Jakuba bezhlavě zamiluje.

A jak bude příběh pokračovat. To se zase dozvíte příště. Každopádně už dnes tu pro vás máme 1. díl seriálu Synové a dcery Jakuba Skláře. Neváhejte a přehrajte si pohodlně a zdarma online nový díl oblíbeného seriálu.