//-->

Galavečer 50. ročníku MFF Karlovy Vary – online ke shlédnutí

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary patří mezi největší kulturní události u nás. Je to vlastně jeden z nejstarších Evropských filmových festivalů, který si už dokázal vybudovat poměrně silné renomé, které navíc ještě dál stoupá. Letošní ročník bude v mnohém symbolický výjimečný.

Tento ročník bude právě jubilejní padesátý. To se samozřejmě bude oslavovat nejenom po celý průběh festivalu, ale rovněž i při závěrečném galavečeru. Ten si nenechte, za žádnou cenu ujít, protože to bude opravdu jedinečná show plná překvapení. Moc dobře si to uvědomujeme i my a právě proto jsme tento Galavečer 50. ročníku MFF Karlovy Vary pro vás připravili online ke shlédnutí. Jenom na této naší webové stránce si ho můžete přehrát naprosto pohodlně a zdarma přes internet.

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary byl založen už v roce 1946. Zajímavostí je, že původně jej hostilo úplně jiné lázeňské město a to Karlovy Vary. Možná vás zarazí, že na to, že se první ročník konal tak dávno jsme teprve u 50. ročníku, což je způsobeno tím, že v době komunismu, se náš festival musí na přes rok střídat s tím Moskevským. Nicméně nyní už mu nic nebrání v jeho rozletu.

Co se týká úrovně MFF Karlovy Vary, tak o ní svědčí už jenom to, že byl zařazen prestižní organizací FIAPF do kategorie A, ve které se nachází jenom ty nejlepší filmové festivaly jako Cannes, Berlín či Benátky.

Co se týká ocenění, tak soutěžní filmy se uchází o Velkou cenu – Křišťálový glóbus za nejlepší hraný film. S tím je spojena nejenom prestiž, ale i odměna 25.000 dolarů. Kromě toho se samozřejmě udělují i další ceny, u kterých ale platí pravidlo, že je vždy musí dostat jiný film, než ten hlavní. Jedná se o: zvláštní cenu poroty, cena za režii, cena za ženský herecký výkon a cena za mužský herecký výkon.

Galavečer 50. ročníku MFF Karlovy Vary online ke shlédnutí.

Slavnostní Galavečer se ponese v duchu Happy AnniVARYsary. Nutno podotknout, že se jedná o zahájení celého festivalu, kde se tyto ceny ještě předávat nebudou. Na druhou stranu se bude o to víc slavit. Celým pořadem bude provádět už osvědčený Marek Eben, jehož jméno je s festivalem spojeno stejně jako to Jiřího Bartošky nebo Evy Zaoralové. I na ty dojde řada, protože právě jejich zásluhou dokázal festival překonat nejtěžší období na začátku devadesátých let a nyní je jaký je.

Každopádně se máme hodně na co těšit. Hodně už se šušká i o zahraničních celebritách, které mají na festival přijet. A jelikož je letošní ročník opravdu slavností, tak si můžeme být celkem jistí, že se bude jednat i o velká jména, které nám předem nikdo nepředstaví. Stačí se podívat jenom na jména z posledních ročníků jako například: Mel Gibson, Franco Nero, John Travolta, Oliver Stone, Helen Mirrenová, Helen Mirrenová, Jude Law a další. I letos to tak jistě budou návštěvníci první třídy.

Stejným tajemství zůstává i obsah dnešního večera, který ale jistě nebude jenom o vzpomínání, ale hlavně půjde o jednu velkou show. A tu byste si jistě neměli nechat ujít.

Festival je především rájem pro celebrity.

Galavečer 50. ročníku MFF Karlovy Vary je tady online ke shlédnutí. S námi si toto nejnovější vydání můžete přehrát hezky pohodlně a zdarma přes internet. A to navíc kdykoliv jenom budete chtít. To je opravdu jedinečná nabídka, která se neodmítá. Jinak se tento pořad vysílal i v televizi a to v pátek 3. července 2015. Pojďte se i bavit a pustit si tuto výjimečnou kulturní událost.