//-->

Film Černí baroni (1992) online ke shlédnutí

Legendární český film Černí baroni si můžete přehrát na této webové stránce naprosto pohodlně a zdarma. Přímo zde jsme pro vás připravili už opravdu klasický film inspirovaný příběhem od Miroslava Švandrlíka, který ukazuje z trochu odlehčeného a grotestkního pohledu život v pomocných technických praporech takzvaných PTP.

Filmová komedie ČR (1992). Pohled na chmurné stránky naší nedávné historie očima jednotky PTP v čele s majorem Haluškou a vojíny Kefalínem, Jasánkem, Vločkou, Vatou a dalšími. Snímek podle románu Miloslava Švandrlíka. (100 min)

Přímo zde si můžete pohodlně a zdarma po internetu přehrát skvělou hořkou černou komedii – Černí baroni. Film natočil v roce 1993 režisér Z. Sirový a jedná se o jeden z nejlepších českých filmů toho druhu. Film vznikl podle knihy Miroslava Švandrlíka, který sám mnoho podobných situací na vojně zažil.

Černí baroni je veselý film o leckdy hodně tragických osudech. Podíváme se jak v 50. letech probíhala vojna bezezbraně, neboli u takzvaných pomocných technických praporů (PTP), kde museli mladí muži v rámci převýchovi, špatného třídního původu nebo jenom smůly dřít jako koně. Děj filmu je jednoduchou mozaikou banálních ale i naprosto neuvěřitelnějších příhod.

Celé to začíná když jsou k 66. pomocnému technickému praporu v Zelené Hoře přijati nováčci. Je to opravdu pestrá paleta protisocialistických živlů. Mezi nimi vybočuje obzvláště asistent režie, teď už vojín, Kefalín. Právě ten se stane iniciátorem mnoha zábavných situací.

Samozřejmě tu jsou i další vojáci jako Jasánek, Vločka, Vata. Co člověk to pitoreskní figurka. A lépe na tom není ani důstojnický sbor ve složení major Haluška, poručík Troník, kapitán Hronec, nadporučík Mazurek, poručík Hamáček.

A tak se ve filmu rozbíhá celá řada zábavných příhod. Zkrátka Černí baroni jsou skvělý český film, který byste si rozhodně neměli nechat ujít. My vám ho můžeme jedině doporučit pohodlně a zdarma ke shlédnutí přímo na této stránce. Snad si ho opravdu užijete. Přejeme vám příjemnou zábavu.