//-->

Česko Rusko EURO 2012 online ke shlédnutí

Po čtyřech letech jsme se opět dočkaly a je tu svátek sportu – Mistrovství Evropy ve fotbale nebo chcete-li EURO 2012. Tento ročník se uskuteční v Polsku a na Ukrajině. A máme důvod se radovat, protože právě dnes nastoupí naši reprezentanti proti Rusku.

Český team má to privilegium ukázat se hned první den celého šampionátu a to v ostře sledovaném zápase proti Rusku. Náš team tak směle začne hýbat tabulkou ve skupině A, kde proti nám kromě silných Rusů budou hrát ještě Řekové a Poláci. Oboje dva teamy jsou to sice poměrně papírově slabé ale jinak nevyzpytatelné. Řekové například vyhráli celý šampionát v roce 2004. Stejně tak Poláky požene do předu domácí prostředí. Ale alespoň v dnešním zápase proti sborné prý bude hodně domácích fandit raději nám, než nenáviděným Rusům.

Velkou výhodou ale je, že se zápasy naší skupiny konají ve Vroclavi (česky Vratislav), což je město které je nejblíže českým hranicím. Takže sem přirozeně bude moci vyrazit i hodně našich domácích fanoušků. A je pro zajímavost jsme jediným teamem z naší skupiny, který nebude muset cestovat. To ostatní se projedou i na zápasy do Varšavy.

Na naše reprezentanty tu čeká krásný nový Městský stadion ve Vratislavi (Stadion Miejski we Wrocławiu). Stadion má kapacitu 42 771 diváků. Stavba začala 14. dubna 2009 a byla dokončena v září 2011. Stadion svým vybavením patří do nejvyšší kategorie UEFA, takže se zde bude hrát našim hráčům určitě skvěle.

Jinak co se týká českých fotbalistů, tak svěřenci kouče Michala Bílka nastoupí symbolicky celí v bílých dresech. Potěšující zprávou také je, že do zápasu nastoupí k zraněný kapitán Tomáš Rosický, který je po problémech s lýtkem už plně v pořádku a může tak nastoupit. To je jen dobře, protože zápas se silným Ruskem bude pravděpodobně tím nejtěžším v naší skupině.