//-->

Byl jednou jeden král online ke shlédnutí

Přehrát po internetu pohádku Byl jednou jeden král. Na této stránce si můžete zdarma pustit online klasickou ryze českou pohádku Byl jednou jeden král. Oblíbený příběh s Janem Werichem, Vlastou Burianem, Lubomírem Lipským, Irenou Kačírkovou nebo třeba Milošem Kopeckým. Byl jednou jeden král je pohádka o králi, který chtěl předat království jedné ze svých tří […]

Pohádka Byl jednou jeden král vypráví příběh jednoho trochu nafoukaného krále, který si nechal říkat jménem „Já první”. Tento starý král už byl unavený panování a tak se rozhodl, že vládu nad zemí předá jedné ze svých dcer. Nevěděl ale které a tak se rozhodl použít jednoduchou lest a to zeptat se jako co ho mají jeho dcery rády.

Drahomíra mu proto řekla, že ho má ráda jako zlato, Zpěvanka zase jako zlato v hrdle a nejmladší Maruška jako sůl. Právě přirovnání nejmladší dcery krále hodně rozčílilo a rozhněvalo. Proč přirovnává jeho lásku k soli, které má každý hodně, včetně těch nejobyčejnějších lidí.

Král se proto rozhodne Marušku vyhnat ze zámku a všechnu sůl v království zničit.

Velmi brzy ale zjistí, jak hloupé toto rozhodnutí bylo. A že Maruška vlastně měla prava. Bez soli se přeci nedá žít, a uzná, jak hluboce se mýlil.

Všechny princezny si mezitím najdou ty pravé ženichy – zahradníka, dudáka a rybáře. Maruška se vrací na zámek a vládnout mohou společně. Po té co král přijde o všechny své dcery začne být smutný, a protože ví, že ve dvou se to lépe táhne, tak se rozhodne také oženit s vdovu Kubátovou. Celá pohádka Byl jednou jeden král, tak může skončit krásnou a velkolepou svatbou.

Tuto úžasnou českou pohádku, jsme přímo pro vás ze připravili online ke shlédnutí. A vy si jí tak můžete vychutnat naprosto pohodlně a zdarma bez nutnosti stahování.