//-->

Zázraky přírody online ke shlédnutí

Přehrát online nový nejnovější odvysílaný díl zábavného a vzdělávací show Zázraky přírody. Česká televize si pro nás přirpavila skutečně unikátní soutěž, kde hlavní hvězdou je sama příroda a hvězdní hosté jsou spíše jen do počtu. Sympatická a neokoukaná dvojice moderátorů Maroš Kramár a Vladimír Kořen nám ukážou zázraky přírody, u kterého se budete doslova divit, […]

Přímo zde jsme pro vás připravili online ke shlédnutí nový díl úspěšného zábavního pořadu České televize Zázraky přírody. Ve videopřehrávači máte vždy připraven ten nejnovější díl, který vás budete nejenom bavit, ale třeba se i něco důležitého přiučíte. V každém si pozvané celebrity dostanou celkem sedm soutěžních otázek, které musí správně zodpovědět. Otázky jsou mířené na šest různých přírodních témat z různých odvětví přírody. Sedmá otázka je pak většinou na experiment, který si vyzkouší na vlastní kůži moderátor.

A leckdy to jsou i dost krkolomné experimenty. Například v prvním díle si Vladimír Kořen vyzkoušel jaké je to létat. Tedy létat v uvozovkách, protože ho ve výzkumném ústavu letectví v Letňanech posadili do aerodynamického tunelu a zkoušelo se jak silný vítr je potřeba, aby se vznesl do vzduchu do vodorovné polohy. Nemusíte se bát, že by mu přitom větrák vypnuli a on si natloukl nos. Všechno nakonec dobře dopadlo.

Jinak pro známé osobnosti, které se pořadu účastní je to vlastně klasická soutěž, ve vědí a nebo prostě tipují správné odpovědi. Prostě mačkají tlačka a kdo je první musí do 10 vteřin odpovědět. Když odpoví správně, připočte se jim bod. Když tipnou špatně, body se neodečítají. Tipující s největším počtem bodů se stává vítězem soutěže a prokáže, že je tedy nejenom slavný, ale vlastně i chytrý.

Osobně mám pořad velmi rád. A to má hned několik důvodů, moderátoři jsou vtipní a zábavní a přitom takový kamarádští. Nemáte z nich takový odtažitý pocit, jako v jiných soutěžích. Je zkrátka vidět, že do pořadu dávají kus srdce. Možná je to i tím, že třeba takový Vladimír Kořen dlouho působil jako redaktor vědy a techniky v České televizi, takže o této oblasti skutečně hodně ví. A dále mám Zázraky přírody rád proto, protože se u jejich sledování člověk skutečně dozví hodně zajímavých a důležitých informací. Co víc si ostatně přát ;-)