//-->

Velká cena Kanady F1 online ke shlédnutí

Závody formule 1 jsou královskou třídou mezi automobilovými závody. Jestli se tak tedy dají nadupané monoposty ef jedniček vůbec nazývat. Každopádně i divácky se jedná o prvotřídní podívanou. Tentokrát zavítáme do kanadského Montrealu.

Letošní velká cena Kanady vyšla na 10.června. Vlivem časového posunu budeme moci závod sledovat až v našich večerních hodinách. Závod se odehraje na okruhu v Montrealu, což bude už po třicáté první, co se zde zápas odehraje. Kromě toho se jeli ještě dva závody na okruhu Mont-Tremblant a osm závodů na okruhu Mosport Park.

Okruh v Montrealu se jmenuje celým jménem Circuit Gilles Villeneuve a je dlouhý 4.361 kilometrů. Rekordní čas drží Rubens Barrichello ve Ferrari a to čas 1:13.622. Nejvíce vítězství a to rovných 7 zde získal Michael Schumacher. Závod se jezdí na 70 kol při kterých tedy závodníci najednou dohromady na 305 kilometrů.

Co se týká kvalifikace, tak tu nejlépe zajel stávající mistr světa Sebastian Vettel, který má velkou šanci získat letos už třetí titul mistra světa formule 1. Vettel byl přesvědčivě nejrychlejší a hravě porazil druhého Lewise Hamiltona z McLarenu a třetího Fernanda Alonsa z týmu Ferrari.