//-->

Tajemství rodu Haliny Pawlowské online ke shlédnutí

Přehrát nový díl dokumentárního seriálu České televize Tajemství rodu. Přímo zde na této stránce jsme pro vás připravili online ke shlédnutí nový díl Tajemství rodu Haliny Pawlowské. Určitě moc dlouho neváhejte a tuto epizodu si pusťte. Seriál inspirovaný stejnojmenným cyklem Britské BBC nám tentokrát odkryje rodinné poměry jedné z nejvýraznějších českých celebrit, moderátorky, spisovatelky, scenáristky, […]

Přímo zde na tomto webu naleznete nový díl oblíbeného seriálu Tajemství rodu, tentokrát o významné renesanční celebritě Halině Pawlowské, která toho zvládá opravdu hodně. Proslavila se nejenom tím, že sama je celebritou, ale že vydávala časopisy a o celebritách a dokonce natočila mnohé talk show, jejichž účastníky byly právě známé osobnosti.

A kam až zavedou Haliny kořeny její rodiny? Překvapivě to bude až na Ukrajinu, odkud pocházel její otec. Sama Halina dokonce tuto část rodinné historie zná. Její historičtí příbuzní totiž usilovali ještě před přičleněním Podkarpatské Rusi k Československu o vybudování samostatného státu, Huculské republiky. Stát měl sice jepičí život, ale v jeho dočasným předsedou zdejší vlády se v roce 1919 stal Halinin strýc.

Jak určitě víte, tak dějiny této části Evropy nebyly nikdy jednoduché. Po první světové válce byla tedy Podkarpatská Rus přičleněna k Československu. Ještě než si na to ale místní zvykly, tak opět přišla změna a to druhá světová válka, po které si toto území ponechal již Sovětský svaz jako svou válečnou kořist. To znamenalo velké změny na Podkarpatské Rusi. Zatímco za Československa tu vládl klid, hodně se stavělo a podporovala zdejší ekonomika. Místní měli relativní samostatnost.

Po ovládnutí území Sovětským svazem ale docházelo k perzekucím a porušťování. Mnoho obyvatel muselo být vyhnáno a mezi nimi i právě předci Haliny Pawlowské. Ani v Československu však neměli na růžích ustláno, protože na ně bylo pohlíženo jako na podezřelé živly. Byla tak sledování nejenom místní STB ale i zahraniční KGB. Jak se s tím dokázala rodina Haliny Pawlowské vypořádat?
Tento díl Tajemství rodu Haliny Pawlowské je zde pro vás připraven pohodlně a zdarma online ke shlédnutí.