//-->

Přehrát online Top Star: Václav Neckář ke shlédnutí

Přehrát po internetu dokumentární a zábavný pořad Top Star: Václav Neckář. Na této webové stránce jsme pro vás připravili online ke shlédnutí skvělý pořad Top Star tentokrát s Václavem Neckářem. Dozvíte se jaký je Vašek v soukromí, co má a nemá řád, co všechno si v životě zažil včetně mnoha těžkých okamžiků z nichž jeden […]

Online archiv s pořadem TopStar Václav Neckář. Pojďte se s námi podívat a v přátelské atmosféře rozebrat život jednoho z nejslavnějších českých zpěváků a hudebníků Václava Neckáře. Ten se narodil 23. října 1943 v Praze, ale prakticky celé dětství strávil v Ústí nad Labem. Málo se o Vaškovi ví, že pochází z rodiny, kde mělo velkou tradici herectví. Tatínek Václav Neckář byl hercem a používal umělecké jméno Dubský. Toto umělecké jméno si zvolil také jeho strýc – Eduard Dubský, který se stal asi nejznámějším.

Vaška to ke zpěvu táhlo už od malinka. Chodil do kroužků a byl členem několika dětských sborů S jedním z nich vystupovat dokonce v dětských operních rolích v inscenacích Státního divadla Zdeňka Nejedlého v Ústí nad Labem.

Není se tak čemu divit, že o jeho kariéře už bylo v podstatě od mládí rozhodnuto. Po maturitě v roce 1962 se stal hereckem v Divadle pracujících v jeho domovském Mostě. Už záhy v roce 1964 se však dočkal dalšího angažmá a to tentokrát v písničkovém divadle Alfa v Plzni.

Další krůček bylo divadlo Rokoko v Praze. Tady se také dal dohromady s Martou Kubišovou a Helenou Vondráčkovou. Společně vytvořili nezapomenutelné trio Golden Kids (1968-1970). Které se však kvůli tlakům a změně režimu brzy rozpadlo. Marta Kubišová dostala zákaz vystupování.

Po té se Vašek uchytil v Divadle Na zábradlí a také společně s mladším bratrem Janem založil kapelu Bacily a pokračoval v sólové kariéře.

Jan si zažil spoustu úspěchů ale i propadů. Vrcholem jeho kariéry je pak bezesporu hlavní role v oscarovém filmu Ostře sledované vlaky Jiřího Menzela z roku 1966. V poslední době také zažil velký comeback v souvislosti s tím, že v roce 2011 nazpíval se skupinou Umacart ústřední písničku k filmu Alois Nebel.

Top Star o Václavovi Neckářovi byste si tedy rozhodně neměli nechat ujít i když to třeba není ani váš oblíbenec, ale má nesmírně zajímavý život, který pro vás může být inspirací. Tento díl Top Staru se vysílal v premiéře ve čtvrtek 11. dubna 2013 na obrazovkách Prima Family.