//-->

Pekařův císař online ke shlédnutí

Film Pekařův císař patří dnes už do zlatého fondu české kinematografie. Jedná se o krásnou pohádku natočenou v roce 1951 režisérem Martinem Fryčem. Film má vlastně dvě části. První je Císařův pekař a druhá právě Pekařův císař.

Příběh Pekařova císaře tedy volně navazuje přesně ve chvíli, kdy stárnoucí císař Rudolf II. jakoby omládl. Myslí si to nejenom on, ale i jeho poddaní. Nikdo ale vlastně neví, že na jeho místě je vlastně jenom obyčejný pekař Matěj se kterým se vyměnili.
Matěj má přitom dobré srdce. To je velký rozdíl oproti císaři Rudolfovi II., který se místo vládnutí zabývá jen svou alchymii a marným pokusům vynaleznout kámen mudrců a elixír mládí.

Odbojný pekař Matěj Korba přitom skončí v nejhlubším vězení, když rozdá chudým pečivo, určené pro císařskou tabuli. Tady se potká se sympatickou Kateřinou. Ta pracuje jako pomocnice alchymisty Kellyho.

Zajímavé je, že císař a Matěj se podabají jako vejce vejci, jenom Matěj vypadá mladší. Shodou okolností právě pro císaře dvorní alchymista připraví elixír mládí a věčného života. Císař je účinky dryjáku doslova omámen a odjíždí “do Brandejsa“. Na císařském trůně ho tak shodou okolností nedobrovolně zastoupí Matěj, kterého ostatní dvořané považují za omládlého císaře. V nečekané funkci se mu podaří nejen oživit Golema, ale také zabránit vražednému spiknutí ministrů a rádců a dát se poznat milované Kateřině. A tak než se skutečný císař vrátí, je dvůr vzhůru nohama.

Císařův pekař je opravdu úžasná česká pohádka a my vám jí můžeme jedině doporučit ke shlédnutí, protože opravdu stojí za to.