Recenze – Lego příběh

Řada z nás dobře Lego zná a nemálo z těchto všech si také kdysi s Legem hráli, podobně, jako dnešní děti. Stavebnice Lego je zkrátka nesmrtelná a nejen že Legolandy po celém světě se stále těší velké oblibě a přízni návštěvníků, ale nyní vstupuje do oblasti filmu, kde plastoví panáčci ožívají a vytváří sami svůj osobitý příběh.

Hlavním hrdinou filmu je panáček jménem Emmett. Je to na první pohled úplně obyčejná figurka z Lega a stejně jako všichni ostatní, i on si ráno rád dá rozcvičku, pustí oblíbený seriál a poslechne oblíbenou písničku, vypije kávu, prostě jako všechny jiné postavičky z Lega. Pracuje na stavbě, kde vše chodí tak jak má. Až však jednoho dne Emmett zahlédne neznámou postavu. Ta není sama, jde o cizince, kteří omylem Emmetta považují za výjimečnou osobnost, která jako jediná jim může pomoci v boji se zlomyslným despotou. Emmett se na bojovou výpravu vydává, i když zcela nepřipraven.

lego3

Zataženo, občas Lego

Tvůrci filmu nejsou v této oblasti žádnými nováčky. Phil Lord i Chris Miller spolu pracují již několik let a za jejich společnou tvorbou stojí nejen animovaný film Zataženo, občas trakaře, který je právě s Lego příběhem často srovnáván, ale také úspěšné seriály Clone High a Jak jsem poznal vaši matku. Lego příběh je druhým animovaným filmem, kde se oba společně podíleli jak na scénáři, tak na režii.

lego1

Nejen pohádka pro děti

Jestliže se chystáte s dětmi do kina, jistě je Lego příběh pro vás ideální volbou. Důvtip i řadu hlášek ocení nejen právě děti, ale i dospělí. Koho oslovil neotřelý humor filmu Zataženo, občas trakaře, ten s největší pravděpodobností nalezne oblibu i v tomto snímku, jež v sobě spojuje fantazii, hravost a odlehčený humor. Dospělí si jistě rádi vzpomenou na svá dětská léta a ti nejmladší zas naleznou návod, jak si s oblíbeným Legem hrát a probudí v nich notnou dávku kreativity. Dobrý nálada nechybí.

Komentáře jsou uzavřeny.