Novinky – Předávání Oscarů 2014

Letošní předávání nejprestižnějších filmových cen na světě – amerických Oscarů bylo možná trochu zastíněno pochmurnými politickými událostmi posledních dnů. Naštěstí pro nás filmové fanoušky není nic posvátnějšího, než právě předávání Oscarů a tak se pojďte s námi na tento slavnostní galavečer podívat. Samotný předávací akt proběhl v Los Angeles 2. března 2014. U nás to tedy bylo někdy k ránu 3. března 2014.

Letošní Oscaři dopadli tak nějak podle očekávání. Dva nejlepší filmy si spravedlivě rozdělili zlaté sošky. Jako prestižní film roku byl ocenění snímek 12 let v řetězech. Je to mimochodem první film od režiséra tmavé pleti, který uspěl ve vypjaté soutěži. Pak snímek dostal ještě dvě další sošky za nejlepší herečka ve vedlejší roli (Lupita Nyong’o), nejlepší adaptovaný scénář.

  

Druhou hvězdou večera byl originální a vizuálně hodně zajímavý snímek Gravitace. Ten si odnesl celkem sedm ocenění. Tedy nejvíce ze všech! Velmi prestižní je především ocenění za nejlepší režii, dále následovali sošky za kameru (Emanuel Lubezki), střih, hudba, střih zvuku, vizuální efekty, mix zvuku. Gravitace se sice podbízí svým až trochu přehnaně efektním zpracováním a spádem děje. Nicméně se jedná o originální film s chytrou zápletkou. Navíc na dnešní poměry minimalisticky zpracovaný. No kolik znáte snímků, které si vystačí s pouhými dvěma herci?

  

Zajímavě dopadla i prestižní kategorie o nejlepšího herce. Titul si odnesl Mathew McConaughey za hlavní roli. Vedlejší roli pak obsadil jeho parťák Jared Leto. Oba dva se blýskli ve filmu Klub poslední naděje.

Cenu za nejlepší herečku vybojovala Cate Blanchet ve filmu Woodyho Allena – Jasmíniny slzy.

Komentáře jsou uzavřeny.